BAYLAR PROMOSYON

UV (Ultraviole) Baskı

UV (Ultraviole) Baskı Nedir ?

Baskıyı UV lamba ile kurutarak yeni bir kurutma tekniği geliştiren bu teknoloji, özel olarak üretilen ve güneş ışığına karşı dayanıklılık süresi oldukça yüksek olan boyaların kurutma süresini 1 saniyeden daha az süreye indirimektedir.

U.V. boya sahip olduğu özelliğinden dolayı güneş ışığından solmaz, basılı materyale zarar getirecek faktörlerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

UV baskı sistemi, fotoğraf, çizim ve metin baskısı için uygun bir sistemdir. Her tür malzemeye UV kurutma sistemi sayesinde istenilen sayıda ve oranda renkle sorunsuz baskı yapılabilir.

UV baskı sistemi ile gravür baskının aynı sonuçlarını elde etmek mümkündür. Cam, Metal, Plastik ve Ahşap ürünlerinize kaliteli ve mükemmel baskı imkanı sunar.

Uv boyaların ultaviyole ışınla kuruması sonucu ürün üstünde yapılan baskı uzun ömürlüdür. Solvent boyalara göre farkı kanserojen maddelerden bağımsız olmasıdır.

UV (Ultraviole) Mürekkep Nedir ?

Uv Mürekkepler baskı endüstrisinde 20 yıldan fazla bir süredir yaygın bir şekilde kullanılmakta olup, kullanımları gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Diğer baskı teknolojilerinde kullanılan su bazlı ve solvent bazlı mürekkepler gibi baskı sonrası kuruma işlemi sırasında buharlaşması gereken su veya solvent içermemektedir.    

Uv mürekkeplerde kurutma ve sabitleme işleminin mürekkebin ürüne uygulandığı sırada gerçekleşmesi gerekir. Basit bir anlatımla mürekkep yüzeye uygulanır ve anında U.V. ışıklar vasıtasıyla anında sabitlenir ve kurutulur. U.V. mürekkeplerde hemen hemen hiç solvent (bünyesinde uçucu organik bileşimler) bulunmamaktadır.  Böylelikle çevre kirliliğine çok az etki yapması nedeniyle kullanımı gün geçtikçe artış göstermektedir.

UV mürekkepler yazıcı kafalarda kurumadığından, kafaların tıkanması sonucu yapılması gereken temizleme işlemleri gibi verimi ve iş  akışını olumsuz etkileyen, rahatsız edici problemlerin ortadan kaldırılmasına da olanak sağlamaktadır. UV mürekkep solvent mürekkep gibi baskı malzemesine nüfuz etmeyip yüzeyde kaldığından çok daha çesitli baskı malzemesine baskı yapılmasına olanak sağlar. 
UV mürekkeple yapılan baskılar, solvent ile yapılan baskıların aksine suya tamamen ve ışığa büyük oranda daha  dayanıklıdır.

UV Baskı Makinalarımız

Uv baskı makinalarımız piyasada bulunan baskı makinalarına göre daha profesyonel ve hızlıdır. 15 cm yüksekliğe kadar ürünlere baskı imkanı sağlamaktadır.

Parlak baskı, mat baskı, yüksek baskı kalitesi 
(1440 X 1440 dpi) ve mükkemmel renk kalitesinin garantisini verdiğimiz baskı makinalarımızla siz değerli müşterilerimize hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Baylar Kalitesi ve Güvencesiyle

WISO 9001:2015 kalite belgeli Baylar Promosyon ve Reklamcılık Ltd.Şti. kendi ithalat ve imalatı olan ürünleriyle 1944’den beri promosyon sektöründe hizmet vermektedir. 

Promosyon sektörünün lider ve öncü kuruluşlarından olan Baylar Promosyon siz değerli müşterilerine daha iyi ve kaliteli hizmet vererek memnuniyetinizi kazanmayı kendi misyon ve politikası olarak kabul eder. 

Lazer baskıdan sonra, baskı sektöründe profesyonel ve uzman kadrosuyla siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.
Firmamız her türlü metal,plastik,ahşap ve deri yüzeylere başarı ile UV baskı uygulamasını gerçekleştirmektedir.

[email protected]